Przebudowa dróg pod nowe centrum handlowe

Spółka Mayland kontynuuje przebudowę sieci komunikacyjnej w rejonie wiaduktu na ul. Horbaczewskiego. W marcu i kwietniu przebudowano już wiadukt w ciągu ulicy Horbaczewskiego, dobudowując do niego nowy zjazd. Obecnie trwają prace nad budową nowego ronda między domem handlowym Astra przy ul. Horbaczewskiego a ulicą Lotniczą. Wszystko po to, aby ułatwić klientom dostęp do zaplanowanego w okolicy centrum handlowego. Galeria Idylla ma zostać zbudowana na terenie dawnego targowiska przy domu handlowym Astra.

– Budujemy rondo, bo taką umowę mamy z magistratem – mówi Anna Skrocka ze spółki Mayland. – Dzięki rondu i odchodzącym od niego ulicom, klientom będzie łatwiej do nas dojechać.

Jak na razie na zmianach komunikacyjnych skorzystają głównie klienci domu handlowego Aster i okoliczni mieszkańcy. Galeria Idylla wciąż oczekuje na start budowy. Pozwolenie już znajduje się w rękach właściciela i nieoficjalnie mówi się, że prace ruszą już na wiosnę przyszłego roku. Trzeba jednak pamiętać, że według pierwotnych planów galeria miała zostać otworzona już w zeszłym roku. Niewykluczone, że kłopoty inwestora związane z sytuacją na rynku, odbiją się na planowanej inwestycji.