Nowy projekt galerii Idylla we Wrocławiu

O budowie centrum handlowego na terenie dawnego targowiska przy domu handlowym Astra chodzą słuchy już od niemal 5 lat. Inwestor, spółka Mayland, planowała utworzenie duże, dwupoziomowej galerii handlowej o łącznej powierzchni przekraczającej 80 tysięcy metrów kwadratowych. Miało znaleźć się tu miejsce na ponad 200 lokali handlowych i multipleks. Budowa centrum miała ruszyć w 2007 roku i całość miała trafić do użytku już w 2008 roku. Prace jednak zaniechano.

Dopiero w 2009 roku stało się jasne, że inwestor nie porzucił planów budowy Idylli, a jedynie postanowił zmienić pierwotny projekt. Najważniejszą zmianą było ograniczenie liczby obiektów handlowych o blisko połowę. Ale i ten projekt się nie przyjął. Galeria Idylla nie doczekała się realizacji.

Aktualnie inwestor przygotowuje kolejny projekt. Interesująca jest tu zmiana profilu przeznaczenia obiektu.

– Idylla będzie obiektem wielofunkcyjnym. Oprócz sklepów znajdą się w niej także hotel i biura – mówi Anna Skrocka, przedstawicielka Mayland Real Estate.

Nie wiadomo jednak, jakie będą proporcje powierzchni przeznaczonych na lokale o konkretnym przeznaczeniu. Wiadomo jedynie, że wielkość obiektu została zmniejszona o niemal połowę, i zamiast 80 000 metrów kwadratowych, Galeria Idylla będzie mieć jedynie 40 000.